Erik Wahlstedt, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar5016.04.1976Sverige179 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2003/20041793602891000
2002/2003302.08212300192142
2001/2002322.666023207000
  795.68416709272142

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet34 (43%)
Uafgjort20 (25%)
Tabt25 (32%)
 
Debut29.07.01LBK-EFB
Seneste kamp07.12.03EFB-OB
 
Største sejr18.05.036-1
Største nederlag26.08.010-7
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AB85274220
FC København75263220
Brøndby IF75100250
FC Midtjylland85055121
Silkeborg IF64971500
AaB74843130
AGF64454200
Viborg FF74453130
OB64442220
FC Nordsjælland54012120
Vejle B32700120
Køge BK32242010
Lyngby BK31932010
Herfølge BK21232000
BK Frem1901000
 795.6843420251

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2003/2004vinterEsbjerg fBHelsingborgs IF 
2001/2002sommerHelsingborgs IFEsbjerg fB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5