Marc Olsen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4015.01.1986Danmark175 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2006/2007831210353000
  83121035300

Karriere

 
Sæsoner1
Klubber1
 
Vundet4 (50%)
Uafgjort1 (13%)
Tabt3 (38%)
 
Debut05.11.06FCK-BIF
Seneste kamp27.05.07BIF-ACH
 
Største sejr18.04.073-1
Største nederlag22.04.073-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København1730010
Esbjerg fB1681000
FC Nordsjælland1620100
Silkeborg IF1450011
Vejle B1330010
Viborg FF1211000
AC Horsens191000
OB111000
 83124131

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2008/2009sommerSønderjyskeHvidovre IF 
2007/2008vinterBrøndby IFSønderjyske 
2006/2007vinter Brøndby IFegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5