Louay Chanko, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4629.11.1979Syrien173 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2011/201269300060000
2010/2011251.857002146106
2009/2010282.2973525322010
  594.24735461383016

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet20 (34%)
Uafgjort18 (31%)
Tabt21 (36%)
 
Debut20.07.09AGF-AaB
Seneste kamp18.09.11FCK-AaB
 
Største sejr02.08.090-5
Største nederlag04.12.106-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Esbjerg fB54500320
FC Nordsjælland54503201
OB64411140
Sønderjyske54301131
Brøndby IF63842130
FC Midtjylland53712120
FC København53621130
Randers FC43602200
Silkeborg IF63581321
AGF42922110
AC Horsens31310210
HB Køge31273000
Lyngby BK2912000
 594.2472018213

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2011/2012vinterAaBAssyriska 
2009/2010sommerHammarbyAaB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5