Roy Carroll, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Målmand4930.09.1977Nordirland188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2010/2011181.516001803208
2009/2010282.515002802208
  464.0310046054016

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet23 (50%)
Uafgjort8 (17%)
Tabt15 (33%)
 
Debut17.08.09OB-FCM
Seneste kamp04.12.10OB-AaB
 
Største sejr04.12.106-0
Største nederlag17.10.105-0
Straffespark 4 (1/3)

Modstandere

Hold K Min V U T Mål ind CS
Randers FC545022152
FC Midtjylland545031171
AaB543331140
FC København5363014110
FC Nordsjælland436030122
Sønderjyske436011260
Esbjerg fB436031022
Brøndby IF435811260
Silkeborg IF327010261
HB Køge326730021
AGF218020002
AC Horsens19000110
Lyngby BK19010010
 464.031238155311

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2010/2011vinterOB ophævet
2009/2010sommerDerby CountyOB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5