Oliver Lund, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar3621.08.1990Danmark188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2022/20232200020000
2021/2022261.58900188106027
2020/2021211.7411320145024
2019/2020261.9221221569186
2018/2019131.0792212112012
2017/2018252.0130023224156
2016/2017211.2780112903141
2015/2016251.6580518756036
2014/2015231.4781015825028
2013/2014261.8980322454022
  20814.6585161614735443332

Karriere

 
Sæsoner10
Klubber4
 
Vundet64 (31%)
Uafgjort57 (27%)
Tabt87 (42%)
 
Debut21.07.13BIF-FCV
Seneste kamp17.02.23AaB-AGF
 
Største sejr17.04.165-1
Største nederlag19.10.145-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Midtjylland211.65936120
Randers FC231.58355131
FC København191.33134120
Brøndby IF161.0582590
AGF131.0165440
AaB159837260
FC Nordsjælland159655731
Silkeborg IF129157412
Sønderjyske138902740
OB128533450
Esbjerg fB107245141
Viborg FF116324250
AC Horsens85214220
Vejle B65151230
Hobro IK74793220
Lyngby BK64444020
FC Helsingør1901000
 20814.6586457875

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2023/2024sommerAGF stoppet
2021/2022sommerOBAGF 
2018/2019vinterLyngby BKOB 
2017/2018sommerOBLyngby BK 
2015/2016sommerFC VestsjællandOB 
2013/2014sommerABFC Vestsjælland 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5