Frederik Børsting, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3113.02.1995Danmark183 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2021/202217833–39893–14
2020/2021291.6642–161393–16
2019/2020301.78342219153–16
2018/2019231.4451216778–37
2017/2018321.9563223996–29
2016/2017291.86242218106–31
2015/2016291.421241514114–24
2014/2015191.09711163133–16
  20812.0611716137718336–183

Karriere

 
Sæsoner8
Klubber1
Vundet73 (35%)
Uafgjort61 (29%)
Tabt74 (36%)
 
Debut26.07.14AaB-FCM
Seneste kamp06.03.22AaB-VB
Største sejr01.11.156-0
Største nederlag13.03.166-2
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Randers FC201.2597763
Brøndby IF181.1067561
AGF181.0547562
OB181.0484591
FC Midtjylland161.0093581
FC Nordsjælland16839376–
Sønderjyske167989251
FC København157973481
AC Horsens137184541
Hobro IK116436411
Silkeborg IF106123341
Esbjerg fB95754322
Lyngby BK9493522–
Viborg FF63772131
Vendsyssel FF4257112–
Vejle B62483211
FC Helsingør21572–––
FC Vestsjælland171––1–
 20812.06173617417

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2021/2022vinterAaBSK Brann 
2014/2015sommer AaBegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8