Rasmus Marvits, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4814.06.1978Danmark184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2007/2008261.46600141226030
2006/2007232.0620023015023
2005/2006312.7900331007033
2003/2004251.9425221413148
2002/2003302.4703229145146
2001/2002181.6151018013018
2000/2001171.0530010703012
1999/2000920610180000
1998/19991684800791106
1997/19981142320383000
1996/1997422800221000
  21015.1031271595114332216

Karriere

 
Sæsoner11
Klubber3
 
Vundet53 (25%)
Uafgjort66 (31%)
Tabt91 (43%)
 
Debut25.04.97LBK-BIF
Seneste kamp24.05.08FCK-LBK
 
Største sejr17.05.984-0
Største nederlag29.11.986-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København201.44122160
Brøndby IF221.43045131
AaB191.3524780
Viborg FF161.2847450
FC Midtjylland151.2712491
OB191.2445862
Esbjerg fB151.2255551
AGF171.2095845
AB139334360
Silkeborg IF118793350
FC Nordsjælland86321430
Herfølge BK63930330
Vejle B73862410
Sønderjyske63364200
AC Horsens32651110
BK Frem32141022
Randers FC41971120
Køge BK21801010
Hvidovre IF1900100
Aarhus Fremad1900100
Ikast fS1380010
B.931141000
 21015.10353669112

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2007/2008sommerAC HorsensLyngby BK 
2005/2006sommerKøge BKAC Horsens 
2004/2005sommerFC NordsjællandKøge BK 
2001/2002vinterLyngby BKFarum BK 
1996/1997vinter Lyngby BKegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5