Martin Åslund, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4910.11.1976Sverige182 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2007/2008841000443106
2006/2007251.88713232117034
2005/2006231.63233203146029
  563.929464792814069

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet17 (30%)
Uafgjort9 (16%)
Tabt30 (54%)
 
Debut27.08.05VFF-OB
Seneste kamp25.11.07ACH-VFF
 
Største sejr21.09.051-4
Største nederlag01.10.060-4
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB85801161
Esbjerg fB64292221
FC København54160050
Brøndby IF53972030
Silkeborg IF53513020
FC Nordsjælland43352020
Vejle B32662011
AC Horsens42541120
FC Midtjylland42481121
AaB31982010
AGF31510210
Randers FC41501120
Lyngby BK1780010
Sønderjyske1760100
 563.929179304

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2007/2008vinterViborg FFAssyriska 
2005/2006sommerSalernitanaViborg FF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5