Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

EM Statistik

EM

 



EM | Lande | Medaljer | Top X | Kampe | Mål | Ligaer | Klubber | Yngst / ældst 

2020 Europa

Skillzy


Lande 24 / Spillere 454
Kampe 51
Mål 76 / Per kamp 2.38

Kampprogram, 2020

Gruppe A Res Tilskuere Dommer
11/06 21.00Tyrkiet TYR - ITA Italien0-312.916Danny Makkelie (HOL)
12/06 15.00Wales WAL - SCH Schweiz1-18.782Clément Turpin (FRA)
16/06 18.00Tyrkiet TYR - WAL Wales0-219.762Artur Dias (POR)
16/06 21.00Italien ITA - SCH Schweiz3-012.445Sergei Karasev (RUS)
20/06 18.00Schweiz SCH - TYR Tyrkiet3-117.138Slavko Vincic (SLO)
20/06 18.00Italien ITA - WAL Wales1-011.541Artur Dias (POR)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Italien Italien33007-079
 2.Wales Wales31113-214
 3.Schweiz Schweiz31114-5-14
 4.Tyrkiet Tyrkiet30031-8-70
 

Gruppe B Res Tilskuere Dommer
12/06 20.30Danmark DAN - FIN Finland0-115.200Anthony Taylor (ENG)
12/06 21.00Belgien BEL - RUS Rusland3-026.264Mateu Antonio (SPA)
16/06 15.00Finland FIN - RUS Rusland0-124.540Danny Makkelie (HOL)
17/06 18.00Danmark DAN - BEL Belgien1-223.395Björn Kuipers (HOL)
21/06 21.00Rusland RUS - DAN Danmark1-423.644Clément Turpin (FRA)
21/06 21.00Finland FIN - BEL Belgien0-218.545Felix Brych (TYS)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Belgien Belgien33007-169
 2.Danmark Danmark31025-413
 3.Finland Finland31021-3-23
 4.Rusland Rusland31022-7-53
 

Gruppe C Res Tilskuere Dommer
13/06 18.00Østrig OST - MKD Nordmakedonien3-19.082Andreas Ekberg (SVE)
13/06 21.00Holland HOL - UKR Ukraine3-215.837Felix Brych (TYS)
17/06 15.00Ukraine UKR - MKD Nordmakedonien2-110.001Fernando Rapallini (ARG)
17/06 21.00Holland HOL - OST Østrig2-015.243Orel Grinfeld (ISR)
21/06 18.00Ukraine UKR - OST Østrig0-110.472Cüneyt Çakir (TYR)
21/06 18.00Nordmakedonien MKD - HOL Holland0-315.227Istvan Kovacs (RUM)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Holland Holland33008-269
 2.Østrig Østrig32014-316
 3.Ukraine Ukraine31024-5-13
 4.Nordmakedonien Nordmakedonien30032-8-60
 

Gruppe D Res Tilskuere Dommer
13/06 15.00England ENG - KRO Kroatien1-018.497Daniele Orsato (ITA)
14/06 15.00Skotland SKO - TJK Tjekkiet0-29.847Daniel Siebert (TYS)
18/06 18.00Kroatien KRO - TJK Tjekkiet1-15.607Carlos del Cerro Grande (SPA)
18/06 21.00England ENG - SKO Skotland0-020.306Mateu Antonio (SPA)
22/06 21.00Tjekkiet TJK - ENG England0-119.104Artur Dias (POR)
22/06 21.00Kroatien KRO - SKO Skotland3-19.896Fernando Rapallini (ARG)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.England England32102-027
 2.Kroatien Kroatien31114-314
 3.Tjekkiet Tjekkiet31113-214
 4.Skotland Skotland30121-5-41
 

Gruppe E Res Tilskuere Dommer
14/06 18.00Polen POL - SLK Slovakiet1-212.862Ovidiu Hategan (RUM)
14/06 21.00Spanien SPA - SVE Sverige0-010.559Slavko Vincic (SLO)
18/06 15.00Sverige SVE - SLK Slovakiet1-011.525Daniel Siebert (TYS)
19/06 21.00Spanien SPA - POL Polen1-111.742Daniele Orsato (ITA)
23/06 18.00Slovakiet SLK - SPA Spanien -  Björn Kuipers (HOL)
23/06 18.00Sverige SVE - POL Polen -  Michael Oliver (ENG)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Sverige Sverige21101-014
 2.Slovakiet Slovakiet21012-203
 3.Spanien Spanien20201-102
 4.Polen Polen20112-3-11
 

Gruppe F Res Tilskuere Dommer
15/06 18.00Ungarn UNG - POR Portugal0-355.662Cüneyt Çakir (TYR)
15/06 21.00Frankrig FRA - TYS Tyskland1-013.000Carlos del Cerro (SPA)
19/06 15.00Ungarn UNG - FRA Frankrig1-155.998Michael Oliver (ENG)
19/06 18.00Portugal POR - TYS Tyskland2-412.926Anthony Taylor (ENG)
23/06 21.00Portugal POR - FRA Frankrig -  Mateu Antonio (SPA)
23/06 21.00Tyskland TYS - UNG Ungarn -  Sergei Karasev (RUS)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Frankrig Frankrig21102-114
 2.Portugal Portugal21015-413
 3.Tyskland Tyskland21014-313
 4.Ungarn Ungarn20111-4-31
 

Ottendedelsfinale Res Tilskuere Dommer
26/06 18.00Wales WAL - DAN Danmark -  
26/06 21.00Italien ITA - OST Østrig -  
27/06 18.00Holland HOL - -  
27/06 21.00Belgien BEL - -  
28/06 18.00Kroatien KRO - -  
28/06 21.00 - -  
29/06 18.00England ENG - -  
29/06 21.00 - -  
 

Gruppe A

Dato           2021
 
11/06Tyrkiet TYR - ITA Italien0-3
12/06Wales WAL - SCH Schweiz1-1
16/06Tyrkiet TYR - WAL Wales0-2
16/06Italien ITA - SCH Schweiz3-0
20/06Schweiz SCH - TYR Tyrkiet3-1
20/06Italien ITA - WAL Wales1-0

Gruppe B

Dato           2021
 
12/06Danmark DAN - FIN Finland0-1
12/06Belgien BEL - RUS Rusland3-0
16/06Finland FIN - RUS Rusland0-1
17/06Danmark DAN - BEL Belgien1-2
21/06Rusland RUS - DAN Danmark1-4
21/06Finland FIN - BEL Belgien0-2

Gruppe C

Dato           2021
 
13/06Østrig OST - MKD Nordmakedonien3-1
13/06Holland HOL - UKR Ukraine3-2
17/06Ukraine UKR - MKD Nordmakedonien2-1
17/06Holland HOL - OST Østrig2-0
21/06Ukraine UKR - OST Østrig0-1
21/06Nordmakedonien MKD - HOL Holland0-3

Gruppe D

Dato           2021
 
13/06England ENG - KRO Kroatien1-0
14/06Skotland SKO - TJK Tjekkiet0-2
18/06Kroatien KRO - TJK Tjekkiet1-1
18/06England ENG - SKO Skotland0-0
22/06Tjekkiet TJK - ENG England0-1
22/06Kroatien KRO - SKO Skotland3-1

Gruppe E

Dato           2021
 
14/06Polen POL - SLK Slovakiet1-2
14/06Spanien SPA - SVE Sverige0-0
18/06Sverige SVE - SLK Slovakiet1-0
19/06Spanien SPA - POL Polen1-1
23/06Slovakiet SLK - SPA Spanien -
23/06Sverige SVE - POL Polen -

Gruppe F

Dato           2021
 
15/06Ungarn UNG - POR Portugal0-3
15/06Frankrig FRA - TYS Tyskland1-0
19/06Ungarn UNG - FRA Frankrig1-1
19/06Portugal POR - TYS Tyskland2-4
23/06Portugal POR - FRA Frankrig -
23/06Tyskland TYS - UNG Ungarn -

Ottendedelsfinale

Dato           2021
 
26/06Wales WAL - DAN Danmark -
26/06Italien ITA - OST Østrig -
27/06Holland HOL - -
27/06Belgien BEL - -
28/06Kroatien KRO - -
28/06 - -
29/06England ENG - -
29/06 - -

Kvartfinale

Dato           2021
 

Semifinale

Dato           2021
 

Finale

Dato           2021