Jacob Tjørnelund, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2831.12.1991Danmark30.06.2021182 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020HOB1574011781106
2018/2019HOB1142111382106
2017/2018HOB17778126112000
2015/2016HOB181.4641417145024
2014/2015HOB292.5090129055026
2013/2014SDR722900251000
2012/2013SDR828401260000
2011/2012SDR11000010000
2010/2011SDR57800050000
  1116.51341066451512062

 
 
Sæsoner9
Klubber2
 
Vundet31 (28%)
Uafgjort28 (25%)
Tabt52 (47%)
 
 
Debut2010-10-16SDR-AaB
Seneste kamp2020-07-13HOB-LBK
 
Største sejr2012-07-146-1
Største nederlag2012-11-115-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
Esbjerg fB118604522
Randers FC126803270
FC Nordsjælland96432250
OB96124140
SønderjyskE85791250
FC Midtjylland105740190
Brøndby IF94725040
AaB93802250
Silkeborg IF43011210
FC København62772220
AGF72521240
FC Helsingør32253001
FC Vestsjælland21801100
Viborg FF21520200
Lyngby BK31101110
AC Horsens3950210
Vendsyssel FF1860101
Vejle B3351020
 1116.5133128524

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2013/2014vinterSønderjyskESønderjyskEHobro IKHobro IK
2010/2011sommer SønderjyskESønderjyskEegne rækker
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM33253553-2378
2.FCK (M)33195953-3762
3.AGF33186953-3760
4.BIF331571154-4052
5.AaB331461351-4248
6.RFC331461353-4648
7.FCN331371354-4546
8.ACH321371236-5046
9.OB331271444-4443
10.SDR (P)329111237-4938
11.LBK (O)331071636-5537
12.HOB335151336-5030
13.SIF (O)32681843-5926
14.EFB32572032-5822