Daniel Anyembe, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2522.07.1998Danmark30.06.2026189 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2023/2024VFF11990001100104
2022/2023VFF221.769002024106
2021/2022VFF211.3180015610104
2019/2020EFB272.1451224342112
2018/2019EFB282.355032622208
2016/2017EFB14500010000
  1108.622159614207134

 
 
Sæsoner6
Klubber2
 
Vundet34 (31%)
Uafgjort28 (25%)
Tabt48 (44%)
 
 
Debut2016-12-04EFB-BIF
Seneste kamp2023-10-08BIF-VFF
 
Største sejr2023-04-020-3
Største nederlag2023-02-200-4
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
FC Nordsjælland119873440
Brøndby IF118686320
FC København108552080
FC Midtjylland108031360
AGF127754260
Randers FC117554251
OB86501340
SønderjyskE65323030
Silkeborg IF54502120
AaB54451130
Vejle B53963200
AC Horsens63792310
Hobro IK43390130
Lyngby BK31862100
Vendsyssel FF21120110
Hvidovre IF1900100
 1108.6223428481

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2021/2022sommerEsbjerg fBEsbjerg fBViborg FFViborg FF
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.BIF19124337-1740
2.FCK (MP)19123439-2139
3.FCM19123437-2339
4.FCN1986529-1830
5.AGF1978423-2029
6.SIF1983826-2427
7.RFC1957722-3222
8.OB1955923-2920
9.LBK1955923-3120
10.VFF1955920-3320
11.VB (O)1946918-2118
12.HIF (O)19151312-408