Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

VM Statistik

VM

 



 AS Monaco

AS Monaco, spillere til VM

Navn Fra Til Kampe
 
FrankrigManuel Amoros1982198612
FrankrigFabien Barthez199819987
UruguayDiego Pérez201020107
ArgentinaSergio Romero201420147
FrankrigRaymond Kaelbel195819586
FrankrigJean-Luc Ettori198219826
FrankrigDavid Trezeguet199819986
FrankrigThierry Henry199819986
PortugalJoao Moutinho201420186
KroatienDanijel Subašic201820186
FrankrigBruno Bellone198219865
TysklandJürgen Klinsmann199419945
TysklandOliver Bierhoff200220025
SenegalTony Sylva200220025
ColombiaJames Rodriguez201420145
BelgienEnzo Scifo199419944
MexicoRafael Márquez200220024
SydkoreaPark Chu-Young201020104
ColombiaRadamel Falcao201820184
BelgienYouri Tielemans201820184
FrankrigMarcel Artelesa196619663
FrankrigAlain Couriol198219823
SkotlandJohn Collins199819983
NigeriaVictor Ikpeba199819983
TjekkietJaroslav Plasil200620063
CamerounNicolas N’Koulou201020103
FrankrigLazare Gianessi195419542
AlgerietAbdallah Liegeon198619862
NigeriaHaruna Lukman201020102
PolenKamil Glik201820182
FrankrigChristian Dalger197819781
FrankrigJean Petit197819781
FrankrigBernard Genghini198619861
SenegalSouleymane Camara200220021
FrankrigThomas Lemar201820181
FrankrigDjibril Sidibé201820181
SenegalKeita Balde201820181

Ligaer med flest spillere

Gruppe A

Dato           2018
 
14/06Rusland RUS - SAU Saudi Arabien5-0
15/06Egypten EGY - URU Uruguay0-1
19/06Rusland RUS - EGY Egypten3-1
20/06Uruguay URU - SAU Saudi Arabien1-0
25/06Saudi Arabien SAU - EGY Egypten2-1
25/06Uruguay URU - RUS Rusland3-0

Gruppe B

Dato           2018
 
15/06Marokko MAR - IRN Iran0-1
15/06Portugal POR - SPA Spanien3-3
20/06Portugal POR - MAR Marokko1-0
20/06Iran IRN - SPA Spanien0-1
25/06Spanien SPA - MAR Marokko2-2
25/06Iran IRN - POR Portugal1-1

Gruppe C

Dato           2018
 
16/06Frankrig FRA - AUS Australien2-1
16/06Peru PER - DAN Danmark0-1
21/06Danmark DAN - AUS Australien1-1
21/06Frankrig FRA - PER Peru1-0
26/06Australien AUS - PER Peru0-2
26/06Danmark DAN - FRA Frankrig0-0

Gruppe D

Dato           2018
 
16/06Argentina ARG - ICE Island1-1
16/06Kroatien KRO - NIG Nigeria2-0
21/06Argentina ARG - KRO Kroatien0-3
22/06Nigeria NIG - ICE Island2-0
26/06Nigeria NIG - ARG Argentina1-2
26/06Island ICE - KRO Kroatien1-2

Gruppe E

Dato           2018
 
17/06Costa Rica COS - SER Serbien0-1
17/06Brasilien BRA - SCH Schweiz1-1
22/06Brasilien BRA - COS Costa Rica2-0
22/06Serbien SER - SCH Schweiz1-2
27/06Serbien SER - BRA Brasilien0-2
27/06Schweiz SCH - COS Costa Rica2-2

Gruppe F

Dato           2018
 
17/06Tyskland TYS - MEX Mexico0-1
18/06Sverige SVE - KOR Sydkorea1-0
23/06Sydkorea KOR - MEX Mexico1-2
23/06Tyskland TYS - SVE Sverige2-1
27/06Sydkorea KOR - TYS Tyskland2-0
27/06Mexico MEX - SVE Sverige0-3

Gruppe G

Dato           2018
 
18/06Belgien BEL - PAN Panama3-0
18/06Tunesien TUN - ENG England1-2
23/06Belgien BEL - TUN Tunesien5-2
24/06England ENG - PAN Panama6-1
28/06England ENG - BEL Belgien0-1
28/06Panama PAN - TUN Tunesien1-2

Gruppe H

Dato           2018
 
19/06Colombia COL - JAP Japan1-2
19/06Polen POL - SEN Senegal1-2
24/06Japan JAP - SEN Senegal2-2
24/06Polen POL - COL Colombia0-3
28/06Japan JAP - POL Polen0-1
28/06Senegal SEN - COL Colombia0-1

Ottendedelsfinale

Dato           2018
 
30/06Frankrig FRA - ARG Argentina4-3
30/06Uruguay URU - POR Portugal2-1
01/07Spanien SPA - RUS Rusland1-1 (P)
01/07Kroatien KRO - DAN Danmark1-1 (P)
02/07Brasilien BRA - MEX Mexico2-0
02/07Belgien BEL - JAP Japan3-2
03/07Sverige SVE - SCH Schweiz1-0
03/07Colombia COL - ENG England1-1 (P)

Kvartfinale

Dato           2018
 
06/07Uruguay URU - FRA Frankrig0-2
06/07Brasilien BRA - BEL Belgien0-2
07/07Sverige SVE - ENG England0-2
07/07Rusland RUS - KRO Kroatien2-2 (P)

Semifinale

Dato           2018
 
10/07Frankrig FRA - BEL Belgien1-0
11/07Kroatien KRO - ENG England2-1 (E)

Bronzekamp

Dato           2018
 
14/07Belgien BEL - ENG England2-0

Finale

Dato           2018
 
15/07Frankrig FRA - KRO Kroatien4-2