Nikola Djurdjic, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber4001.04.1986Serbien183 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2017/2018171.3292116186036
2016/20178481105332012
  251.81031214118048

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet7 (28%)
Uafgjort7 (28%)
Tabt11 (44%)
 
Debut18.04.17OB-RFC
Seneste kamp11.12.17RFC-FCM
 
Største sejr23.04.174-0
Største nederlag11.12.170-4
Straffespark 1 (0/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB32422101
OB52392121
AGF21802001
Sønderjyske21600110
Lyngby BK21581100
Brøndby IF21380110
FC Midtjylland21010020
AC Horsens1900010
Esbjerg fB1900100
Hobro IK1900010
FC Helsingør1900010
FC København1850010
Silkeborg IF1830100
FC Nordsjælland1640010
 251.81077113

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2017/2018vinterRanders FC ophævet
2016/2017vinterFK PartizanRanders FC 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5