Anthony Jung, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar2603.11.1991Tyskland186 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2017/2018BIF292.4101627213135
  292.4101627213135

 
 
Sæsoner1
Klubber1
 
Vundet19 (66%)
Uafgjort8 (28%)
Tabt2 (7%)
 
 
Debut2017-07-23FCN-BIF
Seneste kamp2018-05-21BIF-AaB
 
Største sejr2018-02-256-1
Største nederlag2017-07-233-2
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
AaB43601300
FC Nordsjælland42843010
FC Midtjylland32702011
AC Horsens32701200
FC København32702100
SønderjyskE21802000
Hobro IK21802000
FC Helsingør21622000
OB21351100
Silkeborg IF21192000
AGF1900100
Lyngby BK1901000
 292.41019821

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2018/2019sommerBrøndby IFBrøndby IFRB LeipzigRB Leipzigretur, leje
2017/2018sommerRB LeipzigRB LeipzigBrøndby IFBrøndby IFleje
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere