Anthony Jung, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2903.11.1991Tyskland30.06.2021186 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021BIF191.710001900106
2019/2020BIF322.87231320011168
2018/2019BIF312.7450330103016
2017/2018BIF292.4101627213135
  1119.73741010831182125

 
 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet61 (55%)
Uafgjort21 (19%)
Tabt29 (26%)
 
 
Debut2017-07-23FCN-BIF
Seneste kamp2021-03-04BIF-RFC
 
Største sejr2018-02-256-1
Største nederlag2019-08-250-3
Straffespark 1 (0/1)
Modstandere K Min V U T Mål
FC Nordsjælland131.0949310
FC Midtjylland121.0354261
AaB119903441
FC København109004330
AC Horsens98024231
OB97655311
AGF76302140
SønderjyskE76305020
Randers FC65404200
Esbjerg fB54501040
Hobro IK54505000
Lyngby BK54505000
Vejle B43603100
Silkeborg IF42994000
Vendsyssel FF21801010
FC Helsingør21622000
 1119.7376121294

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2018/2019sommerRB LeipzigRB LeipzigBrøndby IFBrøndby IF
2018/2019sommerBrøndby IFBrøndby IFRB LeipzigRB Leipzigretur, leje
2017/2018sommerRB LeipzigRB LeipzigBrøndby IFBrøndby IFleje
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM (M)19123430-1939
2.BIF19122534-2238
3.FCK19104537-3134
4.AGF1996432-2033
5.RFC1984727-1728
6.OB1967623-2325
7.SDR (P)1974827-2925
8.FCN1957728-2722
9.AaB1957721-2822
10.VB (O)1956823-3021
11.LBK19351121-3814
12.ACH19251212-3111