Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Anthony Jung, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2803.11.1991Tyskland30.06.2021186 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020BIF272.4223127009159
2018/2019BIF312.7450330103016
2017/2018BIF292.4101627213135
  877.5774108431152110

 
 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet47 (54%)
Uafgjort17 (20%)
Tabt23 (26%)
 
 
Debut2017-07-23FCN-BIF
Seneste kamp2020-07-05AaB-BIF
 
Største sejr2018-02-256-1
Største nederlag2019-08-250-3
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
FC Nordsjælland108246310
FC Midtjylland97654141
FC København87203230
AaB87203321
OB86754311
AC Horsens76222231
SønderjyskE54504010
Hobro IK54505000
Esbjerg fB54501040
AGF54501130
Randers FC43603100
Silkeborg IF42994000
Lyngby BK32703000
Vejle B21801100
Vendsyssel FF21801010
FC Helsingør21622000
 877.5774717234

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2018/2019sommerRB LeipzigRB LeipzigBrøndby IFBrøndby IF
2018/2019sommerBrøndby IFBrøndby IFRB LeipzigRB Leipzigretur, leje
2017/2018sommerRB LeipzigRB LeipzigBrøndby IFBrøndby IFleje
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM31243450-1975
2.FCK (M)31194852-3461
3.AGF31176850-3657
4.BIF311461150-4048
5.ACH321371236-5046
6.FCN311361254-4145
7.RFC321361351-4545
8.AaB311351350-4244
9.OB321271343-4243
10.SDR329111237-4938
11.LBK (O)32971634-5434
12.HOB325151235-4830
13.SIF (O)32681843-5926
14.EFB32572032-5822