Anthony Jung, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar2903.11.1991Tyskland185 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021BIF312.7900031004022
2019/2020BIF322.87231320011168
2018/2019BIF312.7450330103016
2017/2018BIF292.4101627213135
  12310.81741012031212141

 
 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet67 (54%)
Uafgjort23 (19%)
Tabt33 (27%)
 
 
Debut2017-07-23FCN-BIF
Seneste kamp2021-05-24BIF-FCN
 
Største sejr2018-02-256-1
Største nederlag2019-08-250-3
Straffespark 1 (0/1)
Modstandere K Min V U T Mål
FC Nordsjælland151.27411310
FC Midtjylland141.2155271
FC København131.1705350
AaB119903441
OB108556311
AGF98102340
AC Horsens98024231
Randers FC87205210
SønderjyskE76305020
Lyngby BK54505000
Esbjerg fB54501040
Hobro IK54505000
Vejle B43603100
Silkeborg IF42994000
Vendsyssel FF21801010
FC Helsingør21622000
 12310.8176723334

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2021/2022sommerBrøndby IFBrøndby IFWerder BremenWerder Bremen
2018/2019sommerRB LeipzigRB LeipzigBrøndby IFBrøndby IF
2018/2019sommerBrøndby IFBrøndby IFRB LeipzigRB Leipzigretur, leje
2017/2018sommerRB LeipzigRB LeipzigBrøndby IFBrøndby IFleje
 

Mesterskabsspil

  K V U T Mål P
mere
1.BIF32194958-3861
2.FCM (M)32186857-3360
3.FCK32167961-5355
4.AGF321391048-4248
5.FCN3211101151-5143
6.RFC321171443-3840

Kvalifikationsspil

  K V U T Mål P
mere
1.AaB3212101044-4146
2.SDR (P)321351445-4844
3.OB3211101140-3943
4.VB (O)329111242-5038
5.LBK32681836-6326
6.ACH32591830-5924