Anthony Jung, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2903.11.1991Tyskland30.06.2021186 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021BIF981000900106
2019/2020BIF322.87231320011168
2018/2019BIF312.7450330103016
2017/2018BIF292.4101627213135
  1018.8374109831182125

 
 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet55 (54%)
Uafgjort19 (19%)
Tabt27 (27%)
 
 
Debut2017-07-23FCN-BIF
Seneste kamp2020-11-22VB-BIF
 
Største sejr2018-02-256-1
Største nederlag2019-08-250-3
Straffespark 1 (0/1)
Modstandere K Min V U T Mål
FC Nordsjælland121.0048310
FC Midtjylland119454251
FC København109004330
AaB109003341
OB97655311
AC Horsens87123231
SønderjyskE65404020
AGF65402130
Hobro IK54505000
Randers FC54504100
Esbjerg fB54501040
Silkeborg IF42994000
Vejle B32702100
Lyngby BK32703000
Vendsyssel FF21801010
FC Helsingør21622000
 1018.8375519274

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2018/2019sommerRB LeipzigRB LeipzigBrøndby IFBrøndby IF
2018/2019sommerBrøndby IFBrøndby IFRB LeipzigRB Leipzigretur, leje
2017/2018sommerRB LeipzigRB LeipzigBrøndby IFBrøndby IFleje
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM (M)961217-1219
2.SDR (P)953117-1018
3.BIF960317-1318
4.AGF943217-1115
5.AaB943211-1115
6.VB (O)942316-1614
7.FCN934217-1213
8.OB932413-1511
9.RFC931512-1010
10.FCK931515-1910
11.LBK90369-203
12.ACH90365-173